“Jo Kristū Jēzū nedz jūdaisms (apgraizīšana) ko spēj, nedz pagānisms (neapgraizīšana), bet ticība, kas darbojas mīlestībā.” Gal. 5:6 (Iekavās izdev. piez.)
Savu lielo mīlestību uz mums Kristus ir parādījis, atdodams savu dzīvību, lai mēs neaizietu bojā savos grēkos un lai Viņš mūs varētu apģērbt ar savu pestīšanu. Ja mūsu sirds lolo šo dievišķo mīlestību, tad tā sacementē un stiprina mūsu savienību ar cilvēkiem, kam ir līdzīga ticība. “Kas paliek mīlestībā, tas paliek Dievā un Dievs viņā.” (1. Jāņa 4:16) Mīlestībai pret brāļiem un māsām kļūstot stiprākai, stiprāka kļūst arī mīlestība pret Kristu. Svētajam Garam jāatdzīvina šis mīlestības princips pret Dievu un pret tiem, par kuriem mira Kristus, un tas jānostiprina ar brālīgu laipnību un maigumu; to vajag spēcināt ar darbiem, kas liecina, ka Dievs ir mīlestība. Šī vienotība, kas sirdi saista ar sirdi, nav sentimentalitātes sekas, bet gan veselīga principa darbības rezultāts. Ticība darbojas mīlestībā un šķīsta dvēseli no savtīguma. Tā dvēsele kļūst arvien pilnīgāka mīlestībā. Kā mēs paši varam nebūt maigi un žēlojoši, ja ar Kristus dārgajām asinīm esam saņēmuši laipnību un žēlastību?
Ticība Jēzum Kristum kā mūsu personīgajam Pestītājam, kā Tam, kas piedod mūsu grēkus un pārkāpumus, kā Tam, kas spēj mūs pasargāt no grēka un vest mūs pa savām pēdām, ir aprakstīta Jesajas 58. nodaļā. Te parādīti tās ticības augļi, kas darbojas mīlestībā un šķīsta dvēseli no savtīguma. Šeit savienojas ticība ar darbiem:
“Vai drīzāk tā nav gavēšana, kāda Man patīk, proti - kad atraisa kalpības jūga važas, kad tos, kam pāri nodarīts, atlaiž svabadībā un noņem no viņu pleciem ikkatru jūgu? Vai ne tā? Kad tu savu maizi lauz izsalkušam un nabagus, kas bez pajumtes, uzņem savā namā; kad tu redzi kailus un tos apģērb un neatraujies no sava tuvākā, tad tava gaisma mirdzēs kā rīta blāzma, tava atdzimšana notiks ātrāk, tava taisnība ies tavā priekšā, un tā Kunga godība tevi pavadīs. Un tas Kungs tevi vienmēr vadīs un paēdinās tavu dvēseli arī tukšās vietās, un stiprinās tavus locekļus, ka tu būsi kā auglīgs dārzs un kā ūdens avots, kurā ūdens neizsīkst.”